fbpx

Gyógynövények világa

Ott nő mindenhol, és nem tudod, hogy gyógyítja a cukorbajt, gyulladáscsökkentő, megállítja az őszülést ez a csodanövény. A szeder bogyó nagy mennyiségben tartalmaz A és C vitamint, kalciumot, káliumot, vasat, mangánt és foszfort.
A kínai gyógynövény sikimisav-tartalmának köszönhetően a téli légúti megbetegedések hatékony ellenszere. A téli időszakban gyakori influenza és megfázásos betegségek könnyen megkeseríthetik életedet, ha immunrendszered nem elég erős. Enyhébb egészségügyi problémák esetén szintetikus gyógyszerek helyett érdemes a természetes megoldásokhoz nyúlni.
Itt a hihetetlen gyógyító erővel rendelkező ázsiai gyümölcs. Ha eddig nem is hallottunk róla, érdemes megismerni, hiszen egyaránt hatásos depresszió ellen, ajánlott bőrregenerálásra, de kiváló immunerősítő is. És itt a sor még nem zárult le…

Lenmag gyógyhatása

PICI MAG, AMI GIGÁSZI ERŐVEL GYŐZHETI LE A BETEGSÉGEKET! A lenmag egészségmegőrző hatással bír, a népi gyógyászat előszeretettel alkalmazza.A lenmagot (Lini semen) már a Kr. e. 14. században is termelték és használták gyógyszerként. Erre jó bizonyíték, hogy az egyiptomi sírkamrákban a halottak mellett találtak lenmagokat, melyeket valószínűleg útravalónak szánták a túlvilági útra. Hippokratész már Kr. e. 500 körül említi a lenmagot testi fájdalmak, hurut és hasmenés elleni gyógyszerként. A VIII. Magyar Gyógyszerkönyvben házi lenmag(Lini semen) néven hivatalos drog.
A parlagfű latin neve: Ambrosia artemisifolia, a hármaslevelű parlagfűé pedig: Ambrosia trifida. Azt mondják rájuk, hogy gaz, pedig ez nem igaz. Gaz, csak az emberek között van, mert van rendes ember, meg gazember. Növények között nincsen gaz, csak haszonnövény és gyomnövény. A parlagfű nem gyomnövény, mint ahogy az ürömfélék családjába tartozó többi növény sem az. Az ürömfélék hasznos növények, gyógyításra és ételek, italok készítésére használják őket. Például a likőrök, borok közül nagyon finom az ürmösbor, vagy a likőr. Az egyéb hasznosságot illetően csak később adok magyarázatot.

A halhatatlanság-növény

Jiaogulan a halhatatlanság-növény egészségessé tesz! Valamennyien hallottunk már arról, hogy a ginzeng mennyire hatékonyan erősíti az immunrendszert és tölti fel energiával a szervezetet. Van azonban egy másik, kevésbé ismert ázsiai növény is - amelyet a kínaiak használnak, hogy száz évig, vagy annál is tovább éljenek. Azok, akik Kínában ismerik ennek a növénynek az áldásos tulajdonságait azt mondják rá: olyan, mint a ginzeng, csak jobb. A növény neve dzsiogulan, és úgy tűnik, ez lesz a következő nagy sláger a gyógynövényalapú étrend-kiegészítők között. A hatásait felsoroló listák szédítően hosszúak, akárcsak a mögötte rejlő tudományos kutatások. Ez az erős antioxidáns, amely a magas…

Fájdaloműző brazil menta tea

A Newcastle-i Egyetem kutatói tudományosan bebizonyították, hogy a brazil menta néven is ismert Hyptis crenata egy erős fájdalomcsillapító, amely ugyanolyan jól hat, mint az indometacin, ami egy aszpirinhoz hasonló szintetikus gyógyszer. A brazil menta (Hyptis crenata) az influenza, a gyomorbántalmak, a magas láz és a fejfájás hagyományos természetes ellenszere. Rendkívül hatékony, ugyanakkor biztonságos is. A Graciela Rocha által vezetett csapat a gyógynövény hagyományos elkészítését használva dolgozta ki a tanulmányt. Felméréseket végeztek Brazíliában azért, hogy rájöjjenek, hogy milyen mennyiségben kell fogyasztani növényt a jótékony hatás elérése érdekében. A csapat által használt elkészítési mód abból állt, hogy a gyógynövény szárított leveleit 30…

Édesgyökér

Az édesgyökérről a legtöbbünknek a medvecukor jut az eszébe. Pedig a medvecukor-rudacskákat ma már nem is édesgyökérrel, hanem ánizzsal szokás ízesíteni. Európában, ahol az édesgyökér gyakoribb, az édesgyökér-cukorkák tényleg édesgyökérből készülnek. Az Egyesült Államokban azonban a növényt leggyakrabban a dohánytermékek ízesítőanyagaként használják, hogy enyhén édeskés zamatával ellensúlyozzák a dohány keserű ízét. A kereskedelmi forgalomban kapható édesgyökér-készítmény az úgynevezett igazi (más néven olasz vagy spanyol) édesgyökér (Glycyrrhiza glabra typica) - népies nevén: édesfa, cukorkóró, mézgyökér,likviric - gyökereiből és rizómáiból készített kivonat, de további, közeli rokon fajtát is felhasználhatnak, így a perzsa vagy török édesgyökeret (Glycyrrhiza glabra violacea), az orosz édesgyökér (Glycyrrhiza…

Tengeri alga

Azokon a helyeken, ahol rendszeres algafogyasztók élnek, az emberek kitűnő egészségnek örvendenek, és közülük kerülnek ki a hosszú élet rekorderei is. Ma az algákat a világ legnagyobb élelmiszer-tartalékaként tartják számon. Egy japán évente átlagosan 10 kg tengeri algát fogyaszt. Valószínűleg ennek is nagyban köszönhető, hogy a világon Japánban a legmagasabb az átlagéletkor. Az alga az élet forrásának, a tengernek az ajándéka a XXI. század embere számára. Olyan aminosavak, proteinek és vitaminok esszenciája, amelyek kitűnően kiegészítik az egyoldalúan táplálkozó emberek étrendjét, optimalizálják a zsírsavszintet, és segítenek az ideális testsúly kialakításában. Rostjai megába szívják, és kiürítik a lerakódó káros és mérgező anyagokat,…

Ginzeng a csodaszer

Az ázsiai eredetű csodaszer szinte egyidős az emberiséggel, és nem csak a depresszió, a koncentrációs zavarok és a magas vérnyomás hatásos ellenszere, de vágyfokozó hatása miatt is közkedvelt. A ginseng gyógyító erejét már az egyiptomiak is felismerték, és előszeretettel használták különféle betegségek gyógyítására. Az ázsiai eredetű gyökér mára már Európában is elterjedt, és joggal tartozik azon természetes csodaszerek közé, melyek nagyban javítják az ember életminőségét. Nehéz fizikai és szellemi megterhelés, magas vérnyomás, depresszió és koncentráció zavar esetén ajánlott a ginseng alkalmazása. A gyökér csökkenti a vérzsír szintet, serkenti a szervezet fehérje felépítését, valamint sikerrel alkalmazható az időskori cukorbetegség és a…

Kínai gyógyszertörténelem

A kínai gyógyszereket használják betegségek megelőzésére és gyógyítására egyaránt. Alapanyagai főleg a természetben előforduló gyógyhatású növények, állati eredetű anyagok, ásványok, de vannak vegyi eljárással feldolgozott gyógyszerek és biokészítmények is. Már évezredekkel ezelőtt tudták, hogy gyógyhatású növényeket és állati eredetű anyagokat használhatnak fel a betegségek gyógyításában. Elnevezésük akkor lett „kínai”, amikor Kínába eljutottak az európai gyógyszerek is, ezzel különböztették meg a különböző medicinákat egymástól. A kínai történetírásban feljegyeztek egy szájhagyomány útján terjedő mondát, amely szerint Shen Nong császár saját maga kóstolta meg a növényeket, és előfordult, hogy napi hetven mérgező növényt talált. Régen a kínai emberek a betegségek elleni küzdelemben folyton…

Kína gyógynövényei

A gyógyító növények használata egyidős az emberiséggel. Kínában már évezredek óta alkalmazzák a természetben rejlő gyógyító növények gyógyhatásait különféle betegségek, kellemetlen testi-lelki tünetek kezelésére. A Ming-dinasztia korában íródott gyógynövényes gyűjtemény a Ben Cao Gang Mu 1892 fajta gyógynövényt ismertet, azok pontos hatóanyag-tartalmának leírásával és 11096 receptet tartalmaz. A gyógynövények alkalmazása a hagyományos kínai orvoslás igen fontos része, mert segítenek a test alkotóelemeinek /a "chi"-nek, a vérnek és a testnedveknek/ a megújulásában, valamint erősítik az immunrendszert, a test ellenálló képességét a külső behatásokkal szemben. A gyógyító növények olyan természetes hatóanyagokat tartalmaznak, melyek megváltoztatják a test kémiai összetételét, ezáltal segítik a természetes…

Kínai gyógynövények

Kínában évszázadok óta használnak különböző növényeket betegségek vagy valamilyen rendellenességből adódó kellemetlen fizikai-lelki érzet megszüntetésére. Az első gyógynövényes gyűjtemény a Qin dinasztia (i. e. 221-206) alatt jelent meg Shen Nong Bencao néven (Shen Nong Materia Medica). A kezdetekben elsősorban emésztési rendellenességek kezelésére használtak növényeket (pl. Dahuang), majd több gyógynövény megismerésével a velük kezelhető betegségek köre is kibővült. Minden növénynek van rá jellemző sajátossága, mint energiája, íze, mozgási jellegzetessége, és hogy mely meridiánokkal áll kapcsolatban. A négyféle nergia a hideg, hűvös, meleg, forró. A hideg vagy hűvös növények általában lázat, szomjúságot, gyulladt torkot és hővel kapcsolatos betegségeket gyógyítanak. A gyógynövények ötfle…

Egyedi látogatók

MaMa15
TegnapTegnap173
E-hétenE-héten1679

Időjós

Hőtérkép

Névnap

2024. november 21. csütörtök
Olivér

Holnap
Cecília
napja lesz.
Fel
Honlapunk cookie-kat használ annak érdekében, hogy az Ön számára a legjobb böngészési élményt nyújtsa. A webhely használatával elfogadja a cookie-k használatát. Bővebben…