Arcüreg és középfülgyulladás az egyik leggyakoribb nyári betegség. Sok embernek az allergia következtében alakul ki, mások pedig nem bírják a légkondit vagy a huzatot. Ilyenkor az antibiotikum az első dolog, amit az orvos felír, de mivel ismerjük a káros hatásait is, jobb, ha a már nagyanyáink által is ismert fokhagyma praktikákat alkalmazzuk.
Arc-és homloküreg gyulladásra használjuk kamilla és zsálya forrázatának gőzét. Melegítsük fel egy edénybe, majd hajoljunk föléje. A jobb hatás elérése érdekében egy kanál szódabikarbónát is keverhetünk hozzá.
A fülfájásra használhatunk zsákocskába kötött és felmelegített sót, de régebb azt is tudták, hogy ha egy gerezd fokhagymát teszünk a fülünkbe, akkor hamarabb megszűnik a fájdalmas lüktetés. Ezzel a módszerrel a baktériumok is elpusztulnak, és a váladék is hamarabb kiürül. Ha kívülről bekenjük a fület körömvirág kenőccsel, hamarabb múlik a gyulladás és a fájdalom is.
Arcüreggyulladásra alkalmazhatjuk a sós vizes gargalizálást is, illetve szippantsuk fel azt az orrunkon keresztül. A vöröshagyma levét csepegtessük egy vattára, majd éjszakára dugjuk be vele a fület. Gyulladáscsökkentő hatása igen erős, mivel átjárja az arc-és orrüregeket.
A gyógynövények hatását fokozhatjuk, ha nem csak külsőleg, hanem belsőleg is alkalmazzuk. Készítsünk zsálya, kamilla, diólevél teát. Ezekből gyógynövényes borogatást is készíthetünk, melyet nem túl forrón helyezzük az arcüregünkre, homlokunkra. Csökkenti a gyulladást, lüktetést és fájdalmat.
Gyógyszer nélküli praktikák betegségekre
Nyáron az utazások, kirándulások következtében sokszor előfordul, hogy gyakrabban betegszünk meg, mint a hideg téli időszakban. Ez persze akkor a legkellemetlenebb, ha egy idegen országban vagyunk, és nem vittünk magunkkal megfelelő gyógyírt. Ahhoz, hogy ne antibiotikumért kelljen nyúljunk egyből, ismerjük meg a gyógynövények hatóerejét.
- Forrás: twice.hu