Az Ayurvéda szerint jelentős javulást érhetünk el hideg-meleg vizes lábfürdővel, esetleg szaunázás utáni gyors hidegfürdő alkalmazásával is. Ússzunk, sétáljunk, biciklizzünk rendszeresen. Ha valaki állandó ülőmunkát végez, sokkal jobban ki van téve a kockázatnak, ezért jó, ha bizonyos időközönként láb-és értornát végez. Így felélénkítheti az elmerevedett végtagokat, és élénkítheti a vérkeringést.
Aki visszérproblémával küzd, fogyasszon minél több fokhagymát és gyömbért. Mindkettő segít a gyakran visszérgyulladást okozó fehérjék lebontásában. Az alma és hagyma sok C-vitamin tartalmaz, mely hatékonyan erősíti az érfalakat.
Elhízás is lehet okozója a visszérgyulladásnak, ezért nem árt rendszeres tisztítókúrát végezni, és minél több mozgást bevezetni az életünkbe. Helyi kezelést végezhetünk körömvirágból és kamillából készített pakolás segítségével. Szárítsuk meg a friss gyógynövényeket, majd zúzzuk porrá és keverjük el egy kevés vízzel. Az így keletkezett pépet kenjük rá a visszeres területre, majd kössük le. Lehetőleg egy éjszakán keresztül hagyjuk rajta állni, majd reggel mossuk le. Az agyagpakolás is egy igen hatékony módszer lehet a visszeres tünetek csökkentésére. Ezt is hagyjuk rajta egy éjszakán át állni, majd mossuk le.
Az Ayurvéda egyik legfontosabb tanácsa a lelki harmónia és nyugalom megőrzése, hiszen ezzel az erek nyugalmát, rugalmasságát és egészségét is megőrizhetjük.